info@zahradavil.eu

Blog

Sklenené nádoby vysadené rastlinami – známe aj ako floráriá – opäť zažívajú renesanciu. Kto by nechcel mať na stole krásnu mini záhradku?  Je oveľa magickejšie než črepníková kvetina a ak je dobre pripravená, je aj jednoduchšia na starostlivosť. Môžeme v nej pestovať aj chúlostivejšie rastliny, keďže tropické rastliny sa aj v horúcom vlhkom prostredí panujúceho v skleníku pekne vyvíjajú. Ich výsadba i samotná starostlivosť nebude robiť problémy. Navyše, malé kompozície pripomínajúce prírodu sú v našom prostredí obzvlášť prospešné a na pracovisku sú ešte viac potrebné. A nezabudnite ani na drobné doplnky!

Florárium je samo o sebe krásnou dekoráciou v byte. Je veľmi útulné, ako sa vlhkomilné rastliny cítia dobre v peknej sklenenej nádobe. Dá sa umiestniť do obývačky či pracovne, prípadne aj do spálne. Ak nechcete robiť „priemerné“ florárium, ale chcete ukázať aj svoju osobnosť, môžete okrem rastlín a prírodných doplnkov pridať aj ďalšie dekoračné prvky.

O uzavreté florárium sa naozaj netreba starať, to je aj jeho podstata! Niektoré veci však ešte treba z času na čas urobiť: občas zrezať prerastené rastliny, kochať sa v rastlinách (toto je najjednoduchšie) ale i jedným okom sledovať vývojové procesy...

Blíži sa Halloween! V posledných 1-2 rokoch som sa zaľúbila do vyrezávania tekvíc. Videla som, že aj deti to majú radi a dostala som na to náladu...

Ak chcete mať vo svojej izbe alebo v kancelárii špeciálny doplnok, mali by ste si vyrobiť mini florárium. Je oveľa magickejšie než črepníková kvetina a ak je dobre pripravená, je aj jednoduchšia na starostlivosť. 

Vyrobila som jednoduchý, pomerne rýchly domček pre víly! Samozrejme i tento domček má záhradu, ako je to i u väčšine mojich vlastnoručných domčekoch... Myslím si, že väčšinu doplnkov nájdeme v každej domácnosti, jedine dekupážový ryžový papier je výnimkou.

Očarujúce kvetinové víly boli vyrobené podľa ilustrácií z kníh Cicely Mary Barkerovej. Cicely Mary Barker sa narodila v Croydone v roku 1895. 

I z jednoduchých doplnkov si môžete vyrobiť záhradu víl! Už teraz je k dispozícii široká škála drevených domčekov. Ich namaľovaním si môžeme vyrobiť jedinečný domček do vlastnej mini záhrady.

Na našej stránke Záhrada Víl nájdeš široké spektrum doplnkov do minizáhrady, záhrady víl. Ak si chceš vlastnoručne vyrobiť vlastnú čarovnú minizáhradku alebo záhradu víl, prečítaj si nasledujúci krátky súhrn, ktorý ti pomôže, aby si sa mohol/mohla dlho kochať v jej kráse.

Sukulenty možno použiť na mnoho zaujímavých dekorácií. Veľmi sa mi páčia, pretože majú rôzny vzhľad a vyžadujú málo vody, takže môžu zostať dlhšie odkázané na seba.

Na ich rast (ktorý je dosť pomalý) nie je potrebné veľa živín, ich korene sa zmestia aj v malom priestore, takže sa môžu skutočne vysádzať na extrémnejších miestach, nielen v kvetináči.