Do 07.01.2024 máme dovolenku, objednávky vybavíme 07.02.2024.

info@zahradavil.eu
Blog

Si tu prvýkrát?

Berni
25.11.2020 14:16
Si tu prvýkrát?

Na našej stránke Záhrada Víl nájdeš široké spektrum doplnkov do minizáhrady, záhrady víl. Ak si chceš vlastnoručne vyrobiť vlastnú čarovnú minizáhradku alebo záhradu víl, prečítaj si nasledujúci krátky súhrn, ktorý ti pomôže, aby si sa mohol/mohla dlho kochať v jej kráse.

Čo je záhrada víl? Drobné čaro v byte, na terase alebo v záhrade. So záhradou víl si môžeš zrealizovať svoju tajnú záhradusnov. Môže to byť v ďalekej galaxii, v stredoveku alebo na inomkontintente. Tvoja fantázia nepozná hranice. Zhotovenie je lacné. Keďže ide o maličkú záhradu, nie je potrebné kupovať drahé kvety, ani ich okopávať na veľkom území. A je to dokonca i skvelý nápad na darček.

Zdroj obrázku : lushome.com

Prvé kroky…

Umiestnenie

V záhrade alebo v byte? Otázka je dôležitá, lebo na základe odpovede treba nakúpiť doplnky a rastliny. Pri práci v teréne je dôležité mať na pamäti, že rastliny, doplnky a kvetináče musia odolávať poveternostnými podmienkami, veď dekoráciu nepripravujeme len na 1-2 týždne.

Zdroj obrázku: twartshop.blogspot.hu

V ČOM ZREALIZOVAŤ ZÁHRADU VÍL

V interiéri si ju môžeš vybudovať napríklad v kvetináči, ale vonku máš viac možností. Môže byť v zákutí záhrady, zasadená do pôdy alebo naopak: pri vchode aby ju každý mohol vidieť, vo vyvýšenom kontajneri. Môžeš použiť kvetináč, ktorý je zlomený ,alebo fúrik, ktorý už nepožívaš, alebo vyradený kuchynský drez, starý šuflík.

Zdroj obrázku: Fotogaléria

TEMATIKA

Je dobré si ju vopred premyslieť, pretože figúrky môžu tiež určiť charakter rastlín. Napr. s dinosaurami dobre harmonizujú ihličnany, paprade, prasličky. Púštnu scénu môžeme vybudovať pomocou kaktusov a sukulentov; lesné prostredie, napr. les na planéte Endor s machom, papraďami.... Oveľa ľahšie je nájsť doplnky a rastliny, ak vieme vopred tematiku.

Zdroj obrázku: etsy.com

SADENIE

Rastliny saďme vždy do špeciálného substrátu na základe ich typu, a je potrebné nájsť i to najvhodnejšie miesto pre nich (slnečné miesto alebo tieň). Ak si vyberieme rastliny s rovnakými potrebami, ich starostlivosť bude jednoduchšia.

Najdôležitejšou vecou pri vytvorení minizáhrady je, aby tieto rastliny naozaj vyrástli do minirozmerov, inak čoskoro vyrastú zo záhrady. Našťastie si dnes už vieme vybrať z mnohých takýchto rastlín.

Zdroj obrázku: fairygardenexpert.net

VYBUDOVANIE ODDYCHOVÉHO MIESTA , CESTIČIEK

Občas aj víly oddychujú. Vyrob pre nich oddychové miesto s miniatúrnym záhradným nábytkom a s krásnymi záhadnými cestičkami.

Zdroj obrázku: twogreenthumbs.com

UMIESTNENIE DOPLNKOV

Správna kombinácia a výber doplnkov je veľmi dôležitá. Len si predstav, že si vyberieš 7 centimetrovú vílu, ktorá sedí na 10 cm vysokej lavici….. Dôležité je, aby si rozmýšľal/a vždy v pomeroch, ako pri plánovaní “ozajstnej” záhrady. Vďaka tomu bude celá minizáhrada “reálna”.

Doplnky nájdeš v e-shope Záhrada víl, ale nemusíš si všetko zakúpiť - niektoré veci si môžeš vyrobiť aj sám/sama. Na blogunájdeš veľa popisov o vyhotovení doplnkov do záhrady víl, a nájdeštam aj iné užitočné informácie.

Vlastnoručná záhrada víl môže byť skvelým darčekom premilovníkov záhrad.

Klikni sem ak chceš vidieť iné miniatúrne záhrady, záhrady víl alebo rôzne nápady.