Do 07.01.2024 máme dovolenku, objednávky vybavíme 07.02.2024.

info@zahradavil.eu
Filtrovať
Cena (€)
1,11 € - 28,54 €
Stav produktu

Florariové rekvizity

Sklenené nádoby s nasadenými rastlinami - známe tiež ako floráriá - prežívajú renesanciu. Kto by nechcel na svojom stole krásnu mini záhradu? Sú oveľa čarovnejšie ako kvetináče a ak sú dobre pripravené, ľahšie sa o ne aj stará. Môžeme v ňom pestovať aj chúlostivejšie rastliny, pretože v teplom a vlhkom prostredí, ktoré v skleníku prevláda, sa tropické rastliny
tiež pekne vyvíjajú, ich výsadba a teda starostlivosť o ne nespôsobuje žiadne ťažkosti. Malé kompozície evokujúce prírodu, fľaškové záhrady sú v našom prostredí obzvlášť prospešné a na pracovisku sú ešte potrebnejšie.


30Produkt 120
30Produkt 120

K tomu aby ste sa vyhli príliš veľkéj práci s floráriom, je nevyhnutný proces výsadby a výberu rastlín. Je vhodné vysádzať pomaly rastúce rastliny, aby rastliny mohli v črepníku zostať dlho, bez toho, aby ste ich museli neustále orezávať alebo presádzať.

Budeme rozlišovať tri typy sklenených nádob, bude to v budúcnosti dôležité kvôli starostlivosti o záhradu a kvôli výberu rastlín: otvorené, polootvorené, uzavreté.

Rastliny, ktoré uprednostňujú suchý vzduch, napr. sukulenty, umiestnite radšej v širokej otvorenej sklenenej nádobe (aj v tomto prípade je ich potrebné polievať veľmi málo). 

Tillandsie môžeme vyskúšať aj v takýchto nádobách so širším otvorom, nepotrebujú zeminu na zalievanie, môžeme ich dať aj priamo do farebného piesku. Mali by sa kúpať vo vode každý týždeň a potom sa môžu po vysušení vrátiť na svoje miesto.

Papraďorasty, machy a iné rastliny s vysokými požiadavkami na vlhkosť (Sieťovaný list - Fittonia, Pehavá tvár - Hypoestes, Plavúnka - Selaginella, Rodinné šťastie - Soleirolia soleirolii, Husia noha - Syngonium, Tieňovka - Polyscias, Peperomie, môžu byť dokonca umiestnené v uzavretej sklenenej nádobe, ale potom vyžadujú špeciálnu „opateru“: stačí ich zalievať iba pár krát za rok, ak je to vôbec potrebné. Ak nie je nádoba uzavretá, napr.

Zaváraninový pohár bez veka, bude samozrejme potrebné ju niekoľkokrát pokropiť alebo zvlhčiť. Pri polievaní vždy používajte mäkkú vodu. Tvrdá voda je na pohári veľmi dobre viditeľná, ani rastliny ju nemajú rady.