info@zahradavil.eu
Blog

Dom víl s dekupážou

Berni
24.08.2023 21:28
Dom víl s dekupážou

Vyrobila som jednoduchý, pomerne rýchly domček pre víly! Samozrejme i tento domček má záhradu, ako je to i u väčšine mojich vlastnoručných domčekoch... Myslím si, že väčšinu doplnkov nájdeme v každej domácnosti, jedine dekupážový ryžový papier je výnimkou.

Mala som nejaké staré, od slnka vyblednuté hlinené kvetináče. Vybrala som si dva, očistila a natrela ich akrylovou farbou  v dvoch vrstvách.

Potom som si z tohto  prekrásného ryžového papiera vybrala k nim okná a dvere. Tento ryžový papier je hospodárny, pretože si môžete vybrať z niekoľkých domov, dokonca je možné vymeniť dvere a okná... Papier som naniesla na natretý kvetináč hobby lepidlom. Aj z vrchu som ho naniesla.

Dom víl s dekupážou

Dva kvetináče (po naplnení pôdnou zmesou zodpovedajúcou vysadeným rastlinám) som zafixovala dlhým prútikom a potom som ich prilepila k tácke. (U mňa je i toto hlina).

Vybrala som rastliny, ktoré budem vysádzať. Ako to už býva zvykom, toto trvalo najdlhšie. Veľmi sa mi tu páči visiaca Crassula rupestris 'Jade necklace‘. Pôdnu zmes som zasypala veľmi jemným štrkom, resp.nasypala som z neho i na spodný podnos.

Dom víl s dekupážouPo výsadbe prichádza na rad hlavný aktér - víla. Ak niečo takéto vysadím na okraj kvetináča, zafixujem to, aby to nespadlo. Táto víla je jednou z mojich najobľúbenejších z fiddleheadských víl. Bohužiaľ toto je posledný kus. Už veľmi čakám čas, kedy sa bude dať opäť objednať! A nakoniec pribudol i čarovný holubník na strechu domčeka.

Dom víl s dekupážou

Sukulenty na obrázku: Sedum nussbaumerianum, Echeveria glauca, Echeveria Perle von Nurnberg, Sedum pachyphyllum, Crassula 'Baby's necklace'