info@zahradavil.eu
Blog

Domček v novom župane

Berni
08.08.2023 18:11
Domček v novom župane

I z jednoduchých doplnkov si môžete vyrobiť záhradu víl! Už teraz je k dispozícii široká škála drevených domčekov. Ich namaľovaním si môžeme vyrobiť jedinečný domček do vlastnej mini záhrady.

Ťažko sa mi odchádza od šedej kamennej steny, takže tento dom dostane takýto župan. Dno jazera je vyrobené z jednoduchého viečka na zaváranie. 

Najskôr som vyfúkala jednoduchú bielu plastovú misku sprejom s efektom kameňa. Plastový kvetináč je ľahký, lacný a dostupný v rôznych veľkostiach. Potom som sa pustila do domčeka (prirodzený domček si viete odtiaľto zaobstarať):

  • bol tu montovateĺný drevený domček s oknami a zárubňami, takže celá vec má oveľa viac 3D efekt,
  • Domček som najskôr zlepila dokopy, potom som štencilovala (Primer pasta) a maľovala.
  • Strecha dostala trochu 3d efekt: nalepila som na ňu kamenný prášok a potom to celé prelakovala. Myslím si, že je celkom zaujímavá.
  • Okná a zárubňu som natrela jednotne na bielo a potom som ich nalepila na hotový dom.
  • Drevené krídlo som vyrobila z drevenej špachtly a potom namaľovala.

Keďže som to celé natrela akrylovou farbou, urobila som domček aj vodeodolný. Jednu polovicu strechy som nenalepila, iba som ju položila na miesto, aby sme vedeli neskôr vložiť do domčeka LED sviečku alebo sveteľnú reťaz.

Písala som o tom, že existuje niekoľko spôsobov, ako si vyrobiť jazierko do záhrady víl, ale tu som vyskúšala inú metódu: moje krásne trblietajúce jazierko pozostáva z modrých vločiek Galaxy a laku Pouring. 

Príprava záhradného jazierka pre kačice:

  • z vonkajšej strany som namaľovala na sivo malé viečko na zaváraniny,
  • po zaschnutí som nasypala modré galaxy vločky na jednu vrstvu laku, a potom som to celé zaliala Pouring lakom
  • po vyschnutí máme priehľadné, veľmi pekné malé jazierko.

kacsa-600.jpg

Popri záhradnom jazierku pre kačice sa nachádza.

Príprava záhrady:

Na dno plastového kvetináča som nasypala niekoľko centimetrov hlineného granulátu, na ktorý som dala drobnú dierkovanú fóliu, ktorá umožňuje priechod vody, ale nie zeminy. Na toto som nasypala pôdnu zmes, ktorá vyhovuje potrebám rastlín. Zhruba som umiestnila dom a jazierko a zasadila som rastliny okolo neho. Tu bolo do minizáhradky umiestnených niekoľko sukulentov (Crassula ovata 'Gollum', Sedum rubrotinctum, Adromischus, Sedum nussbamerianum). Celú záhradku pokrýva drobnozrnný štrk (2-4 mm).

kishaz-oldalrol-600.jpg

Pred domom umiestnená kríková ruža dodáva celkovému obrazu farbu. Do malého kvetináča (s priemerom 3 cm) boli umiestnené papierové kvety s malým ozdobným machom. Myslím, že sa z toho stalo skvelé miesto! I jedna malá fľakatá mačička drieme pred ním. 

cica-600.jpg

Kliknite sem a kúpte si prirodzený, vyzdobiteľný domček!