info@zahradavil.eu
Blog

Jesenná tekvicová dekorácia

Berni
27.10.2023 16:57
Jesenná tekvicová dekorácia

Blíži sa Halloween! V posledných 1-2 rokoch som sa zaľúbila do vyrezávania tekvíc. Videla som, že aj deti to majú radi a dostala som na to náladu...

V tomto septembri som dostala jednu tekvicu a už sme vyrobili z neho prvú jesennú minizáhradku s deťmi.

Jesenná tekvicá dekoráciaZdroj obrázku: zahradavil.eu

V prvom rade sme nakrájali tekvicu na polovicu a odstránili sme semienka. Potom sme nakreslili tvar, vykrájali sme ho, a nastriekali sme celú tekvicu s akrylovým sprejom.

Obrázok blogu

Píšem v množnom čísle, ale túto časť som robila sama. Deti mi pomohli iba pri sadení a premiestnení doplnkov. Keď lak uschnul, premiestnili sme pár drenážnych štrkov, fóliu (ktorá prepustí vodu ale substrát nie), a na toto sme dali substrát do ktorého sme nasadili rastliny. V tomto roku som si vybrala kvet Hebe, ktorý vďaka krásnej farbe a malých lístkov je zvlášť vhodný na osadenie do minizáhradky. Zem sme pokryli machom, do ktorého sme napichali doplnky.

Píšem v množnom čísle, ale túto časť som robila sama. Deti mi pomohli iba pri sadení a premiestnení doplnkov. Keď lak uschnul, premiestnili sme pár drenážnych štrkov, fóliu (ktorá prepustí vodu ale substrát nie), a na toto sme dali substrát do ktorého sme nasadili rastliny. V tomto roku som si vybrala kvet Hebe, ktorý vďaka krásnej farbe a malých lístkov je zvlášť vhodný na osadenie do minizáhradky. Zem sme pokryli machom, do ktorého sme napichali doplnky.

Ak chcete viac informácií o zaujímavých záhradných dekoráciách, mini záhradkách, rozprávkových záhradách prihláste sa na odber noviniek na hlavnej stránke