info@zahradavil.eu
Blog

Jesenné kvetinové víly Cicely Mary Barkerovej

Berni
11.08.2023 06:01
Jesenné kvetinové víly Cicely Mary Barkerovej

Očarujúce kvetinové víly boli vyrobené podľa ilustrácií z kníh Cicely Mary Barkerovej. Cicely Mary Barker sa narodila v Croydone v roku 1895. 

Pre zlé zdravie študovala doma, veľa kreslila a maľovala. Jej modelmi boli deti. Vďaka jej botanickým znalostiam boli vyrobené obrázky, ktoré kombinovali svet detí, kvetov a víl. Víly vymodelovala Cicely na základe menovitých kvetov s veľkým dôrazom na detaily. Jej nádherné, prirodzené kresby očarili každého. Jej prvá kniha vyšla v roku 1923 s názvom Kvetinové víly jari. Po veľkom úspechu knihy sa zrodila celá séria. Niekoľko zväzkov je k dispozícii aj u nás, napr. (Kvetinové víly jesene, Letné kvetinové víly)

Ktoré sú jesenné kvetinové víly? Poobzerajte sa v prírode. Nachádzame tu gaštany, plody duba - žalude, sfarbené šípky, dozrievajúce jablká, kvitnúcu jesennú astru... Cicely Mary Barker tieto nakreslila ako jednotlivé prekásne kvetinové víly. Ktorá je vašou najobľúbenejšou? Tu dole môžete vidieť Vílu trnku - Sloe Fairy v jej krásnych šatách:

Posed vílu - White Briony Fairy s očarujúcim úsmevom: (posed dvojdomý je jedovatá rastlina nachádzajúca sa v nivách v západnej polovici krajiny).

Uložil som si ilustrácie odtiaľto.

Krásna astra kopcovitá, ktorá kvitne na jeseň, bola namaľovaná na šatách a čiapke víly dole. Produkt sa tu nachádza

Plody inak jedovatého horkého ľuľka sú krásne sfarbené, ako je vidieť i na víle nižšie. Ľuľková víla- Nightsade Berry Fairy

Žalude sú klasickým jesenným dekoračným produktom, ktorý deti rady zbierajú. Dubová víla - Acorn Fairy je tu k dispozícii.

V kope lístia práve skáče Buková víla - Beechnut Fairy.

 

Jednou z mojich najobľúbenejších je Víla vtáči zob - Privet Fairy s chladnou eleganciou...

Kde nájdete kvetinové víly? Obľubujú tienisté a tajné miesta na záhrade a niektoré radi tancujú v mini záhradách alebo v kvetináčoch.